Rozbudowa Przychodni Miejskiej w Pieszycach w latach 2018-2019

logo przychodnia, UE.png
Dzięki rozbudowie przychodni pacjenci zyskali dostęp do nowych poradni i specjalistów. 
 
Poradnia geriatryczna zapewnia kompleksowe podejście do pacjentów w starszym wieku, którzy potrzebują wielokierunkowych działań diagnostycznych i terapeutycznych. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi na miejscu możliwa jest szeroka diagnostyka i zaplanowanie poszczególnych etapów  leczenia. Pacjenci nowej poradni geriatrycznej mogą korzystać ze wsparcia psychologów, dietetyków,
rehabilitantów. Rozbudowa przychodni umożliwia poszerzenie metod terapeutycznych proponowanych osobom w starszym wieku np. o treningi relaksacyjne, aromoterapię lub muzykoterapię.
 
Poradnia onkologiczna obejmuje opieką zarówno pacjentów z podejrzeniem nowotworu, jak i ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Oprócz skierowania na szeroką diagnostykę, w razie potrzeby pacjenci zostają objęci także opieką psychologa oraz poradni leczenia bólu.
 
Poradnia leczenia bólu pozwala na prawidłowe zdiagnozowanie przyczyn dolegliwości, a także zweryfikowanie dotychczasowego leczenia. Prawidłowa identyfikacja źródeł bólu, eliminowanie nieprawidłowo dobranych leków i ustalenie właściwego leczenia w znaczny sposób poprawiają komfort życia osób zmagających się z długotrwałym bólem. Oprócz odpowiednio dobranego wsparcia farmakologicznego, pacjenci mogą liczyć na uśmierzenie bólu również za pomocą zabiegów: elektroterapii, krioterapii, magnetoterapii czy laseroterapii.
 
Poradnia rehabilitacyjna zapewnia pomoc pacjentom m.in. z bólem kręgosłupa i stawów, a także wymagającym rehabilitacji po urazach, zabiegach, operacjach. Po dokładnej diagnostyce lekarz dobiera indywidualny zakres ćwiczeń i zabiegów. Poradnia wspiera poradnię leczenia bólu i geriatryczną, aby jak najbardziej przyspieszyć i wzmocnić procesy leczenia. Pacjenci mogą skorzystać m.in. z masaży (suchych i wirowych), terapii manualnej, kriokomory, ćwiczeń w specjalnych kabinach i z podwieszeniami, steppera, bieżni, crosstrainera, basenu.
 
Poradnia chirurgiczna zajmuje się diagnostyką i przygotowaniem pacjentów do planowych zabiegów chirurgicznych oraz udzielaniem konsultacji po leczeniu.
 
Sala zabiegowa jest uzupełnieniem pracy poradni specjalistycznych. Pacjenci wymagający leczenia zabiegowego, mogą przejść zabieg w krótkim czasie na miejscu w przychodni, zamiast czekać na pobyt w szpitalu. Skraca to czas leczenia, ponieważ pacjent opuszcza placówkę tego samego dnia. Zarówno nowe poradnie, jak i te funkcjonujące przed rozbudową przychodni działają w ramach tzw. koordynowanej opieki zdrowotnej (KOZ). Oznacza to, że to lekarz zajmuje się skoordynowaniem całego procesu leczenia pacjenta – od postawienia wstępnej diagnozy, umówienia terminu badań, wizyty u specjalisty do ustalenia odpowiedniego leczenia. Pacjent dostaje kompleksową informację o tym kiedy i gdzie musi zgłosić się na kolejne etapy diagnostyki czy leczenia, nie musi sam zajmować się ustalaniem terminów wizyt.
 
Tytuł projektu: Rozbudowa i nadbudowa Przychodni Miejskiej w Pieszycach (etap IV) na potrzeby opieki koordynowanej w POZ i AOS
 
Oś priorytetowa: 6. Infrastruktura spójności społecznej
 
Działanie: 6.2 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną – konkursy horyzontalne (POZ i AOS – opieka koordynowana).
 
Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Miejska w Pieszycach
 
Cel projektu: Zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług medycznych
 
Wartość projektu: 9 006 030,00 PLN
 
Wkład Funduszy Europejskich: 4 982 354,25 PLN
 
Wartość środków własnych: 4 023 675,75 PLN
Przewiń do góry