Poradnia rehabilitacyjna

Poradnia rehabilitacyjna w Przychodni Miejskiej w Pieszycach udziela porad lekarskich w przypadku dysfunkcji narządu ruchu będącej następstwem zmian pourazowych, wad wrodzonych, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów, uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego; zajmuje się także leczeniem innych schorzeń wymagających kompleksowej rehabilitacji. Dla osób z konkretnymi problemami i schorzeniami – np. po artroskopii stawu, wszczepieniu endoprotezy stawu, w niedowładach, po przechorowaniu COVID-19 czy urazach sportowych – przygotowaliśmy kilkanaście dedykowanych, kompleksowych programów rehabilitacji.

W ramach wizyty lekarz specjalista – oprócz diagnozy i zlecenia badań dodatkowych w razie potrzeby – udziela porad pomagających zadbać o swoją codzienną kondycję dzięki odpowiednim ćwiczeniom.

Nasza poradnia rehabilitacyjna została zaprojektowana tak, by w jak największym stopniu zabezpieczyć potrzeby różnych pacjentów – realizuje wszystkie stosowane obecnie w rehabilitacji formy terapii. To m.in. krioterapia, laseroterapia, kinesiology taping, hydroterapia, fonoforeza czy diatermia.

Jako jedyny ośrodek w rejonie posiadamy kriokomorę i basen. Wykwalifikowana kadra fizjoterapeutyczna współpracuje z lekarzami wielu specjalizacji (m.in. rodzinnymi, neurologami, ortopedami), by po kompleksowych badaniach ustalić indywidualny program rehabilitacji dla każdego pacjenta i zrealizować dobrane dla tego pacjenta cele terapeutyczne. Poradnia wspiera poradnię leczenia bólu i geriatryczną, aby jak najbardziej przyspieszyć i wzmocnić procesy leczenia.

W ramach poradni rehabilitacyjnej w Przychodni Miejskiej w Pieszycach istnieje możliwość ustalenia indywidualnej terapii (tzw. zabiegów fizjoterapeutycznych) w trybie ambulatoryjnym.

 

Więcej informacji na stronie poradni.

 

Przewiń do góry