Rusza program profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców Pieszyc

Profilaktyka ratuje życie: pozwala wykryć choroby w bardzo wczesnych stadiach, gdy jeszcze nie dają niepokojących objawów, szybciej wrócić do zdrowia, zachować sprawność na dłużej.

Od 1 września mieszkańcy gminy Pieszyce będą mogli skorzystać z nowego, bezpłatnego programu profilaktyki w Przychodni Miejskiej w Pieszycach. Dla osób między 30. a 39. rokiem życia przygotowaliśmy pakiet badań diagnostycznych z krwi – morfologię, glikemię i odczyn Biernackiego. Jeśli będzie taka potrzeba – pacjenta z wynikami skierujemy na konsultację z lekarzem POZ.

Seniorzy mogą natomiast skorzystać z fizjoprofilaktyki, która ułatwi im prowadzenie aktywnego i samodzielnego życia. Wszystkich, którzy skończyli 70 lat zapraszamy na wizytę fizjoterapeutyczną, 5-dniowy cykl kinezyterapii, czyli rehabilitacji ruchowej i szkolenie z prawidłowego wykonywania codziennych czynności i dbania o sprawność fizyczną. 

Aby wziąć udział w programie trzeba na stale mieszkać na terenie gminy Pieszyce. Program potrwa do 31 sierpnia 2023 r., a każda osoba w odpowiednim wieku może skorzystać z niego raz w każdym roku kalendarzowym.

Zapisy przyjmowane są w Przychodni Miejskiej w Pieszycach, która realizuje program wspólnie w urzędem miasta.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami:

 

Plakat informacyjny o programie profilaktyki dla osób po trzydziestym i siedemdziesiątym roku życia

 

Przewiń do góry