Szczepienia przeciw grypie

W sezonie 2022/2023 bezpłatnie zaszczepione przeciwko grypie mogą zostać:

  • kobiety w ciąży,
  • osoby powyżej 75 lat.

 

Do refundacji 50% kosztów szczepionki uprawnione są natomiast:

  • dzieci po ukończeniu 6 miesiąca życia (do 18. roku życia),
  • osoby powyżej 65 lat,
  • osoby między 18 a 65 rokiem życia z grupy ryzyka ciężkiego przebiegu grypy (po przeszczepieniu narządu miąższowego, z niewydolnością układu oddechowego, astmą oskrzelową, przewlekłą obustronną chorobą płuc, niewydolnością układu krążenia, chorobą wieńcową, niewydolnością nerek, nawracającym zespołem nerczycowym, chorobami wątroby, metabolicznymi, w tym cukrzycą, neurologicznymi oraz neurorozwojowymi, z upośledzeniem układu odporności, w tym po przeszczepieniu komórek hematopoetycznych i chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego).

 

Pozostałe osoby mogą zaszczepić się pokrywając koszt szczepionki. W Przychodni Miejskiej w Pieszycach stosujemy szczepionkę Vaxigrip Tetra, której koszt w przychodni wynosi 41 zł.

W każdej sytuacji przed szczepieniem konieczna jest wizyta u lekarze POZ (kwalifikacja do szczepienia). W przypadku szczepionek bezpłatnych i płatnych w 50% pacjent otrzymuje od lekarza receptę na szczepionkę i sam wykupuje preparat, który jest mu następnie bezpłatnie podany w przychodni.

Bezpłatnie podajemy również szczepionki zakupione w pełnej cenie poza przychodnią.

Terminy szczepień ustalane są indywidualnie w rejestracji.

Przewiń do góry