Otwieramy poradnię endokrynologiczną

Szybkie chudnięcie lub przybieranie na wadze, drżenie rąk, problemy ze snem, nadmierne owłosienie lub niespodziewane łysienie, potliwość, problemy z płodnością, a nawet uczucie niepokoju. Objawów, które mogą być spowodowane zaburzeniem gospodarki hormonalnej w naszym organizmie jest wiele. Diagnozą stojących za nimi chorób i planem leczenia zajmuje się lekarz endokrynolog.

Choroby tarczycy i niedobór lub nadmiar jej hormonów mogą powodować fizyczne rozregulowanie całego organizmu i psychiczne objawy przypominające depresję.

endokrynologia - zdjęcie ilustracyjne

To właśnie choroby tarczycy – niedoczynność lub nadczynność tarczycy, a także choroba Hashimoto – są tymi najczęściej diagnozowanymi przez endokrynologów. Dają one wiele różnorodnych objawów w zależności od wieku pacjenta, płci i poziomu hormonów. Konsultacji z endokrynologiem wymagają z pewnością nieprawidłowe wyniki badań krwi (TSH, FT3 i FT4) i ból w okolicy krtani czy wyczuwalny guzek na szyi.

Jednak endokrynologia to również takie choroby jak cukrzyca, choroba Addisona, niepłodność, zespoły Conna czy Cushinga.

Dlatego w Przychodni Miejskiej w Pieszycach otwieramy poradnię endokrynologiczną. Doktor Andrzej Badura będzie przyjmował prywatnie w każdą środę. Podczas konsultacji lekarz będzie miał możliwość i sprzęt do wykonania USG, jak również biopsji cienkoigłowej, które są niezwykle ważne w diagnostyce m.in. chorób tarczycy. 

Obecnie w naszej rejestracji można się już umawiać na wizyty 1 lutego 2023 r.

Zobacz również: Cennik konsultacji lekarzy specjalistów

Przewiń do góry