Szybkie terminy do reumatologa

Pierwsze wolne terminy do poradni reumatologicznej w Przygodni Miejskiej w Pieszycach mamy już na 5 czerwca. Wizytę zarówno na NFZ, jak i prywatnie można umówić w naszej rejestracji pod numerem telefonu 74 836 53 62 lub 74 836 50 30.

Na wizytę zapraszamy pacjentów, którzy pilnie potrzebują wizyty u lekarza tej specjalizacji lub od dawna czekają w kolejce w innych miejscach. W poradni przyjmuje dr Leszek Fudalej, specjalizujący się w chorobach reumatologicznych i leczeniu dolegliwości bólowych narządu ruchu za pomocą precyzyjnych zastrzyków od ponad 25 lat.

Do reumatologa warto się udać, gdy doskwierają nam:

  • Regularne, nawracające bóle stawów
  • Sztywność stawów, czyli uczucie napięcia, zablokowania, trudności w rozruszaniu stawów po okresie bezruchu, na przykład po dłuższym siedzeniu czy śnie nocnym
  • Opuchlizna stawów
  • Ograniczony zakres ruchu, problem z wyprostowaniem lub zgięciem kończyn

To najczęstsze objawy, z jakimi do poradni reumatologicznej zgłaszają się pacjenci. Są jednak i mniej oczywiste, a mogące również mieć podłoże o charakterze reumatologicznym i wymagające konsultacji ze specjalistą. Przewlekłe zmęczenie, które nie mija po odpoczynku może być spowodowane na przykład zapaleniem mięśni. Zaczerwienienie skóry, wysypka czy owrzodzenia mogą być objawem tocznia lub twardziny układowej. Niektóre choroby reumatologiczne mogą też wpływać na układ nerwowy powodując drętwienie czy mrowienie kończyn, problemy z koordynacją ruchową lub z pamięcią.

Dr Fudalej zdiagnozuje chorobę i zaproponuje indywidualnie dopasowane leczenie. Jeśli więc obserwujesz u siebie któreś z wymienionych objawów, chcesz skonsultować niepokojące cię kwestie czy długoterminowy plan leczenia, nie odkładaj wizyty u reumatologa na później, umów się na wizytę od razu.

Przewiń do góry