Historia i misja

Pierwszych pacjentów Przychodnia Miejska w Pieszycach przyjęła 1 czerwca 2000 roku. Od tego dnia świadczy kompleksowe usługi medyczne na najwyższym poziomie, z których korzystają mieszkańcy Pieszyc i całego regionu. To właśnie potrzeby lokalnej społeczności – stan jej zdrowia, skala występowania chorób i zagrożeń zdrowia – decydowały zawsze o kierunku rozwoju przychodni i nadawały tempo budowie nowoczesnej bazy medycznej. W odpowiedzi na te potrzeby powstały jedyne w powiecie dzierżoniowskim poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne, m.in. chirurgii urazowo-ortopedycznej, kardiologii, chorób płuc, rehabilitacji, reumatologii, stomatologii, leczenia bólu czy zdrowia psychicznego.

Od początku działalności ważne było dla nas nie tylko leczenie, ale i zapobieganie chorobom: badania profilaktyczne (m.in. cytologiczne i mammograficzne) i przesiewowe (np. raka jelita grubego, prostaty), akcje informacyjne i promujące zdrowy styl życia. 

Misja przychodni pozostaje niezmienna – od początku dbamy o pacjentów i zapewnienie im jak najlepszej opieki medycznej. Przez lata zmieniała się natomiast infrastruktura: nowa siedziba przychodni, coraz lepszy sprzęt, nowocześniejsza aparatura medyczna i liczniejsi specjaliści. 

Pierwszy przełom w historii przychodni to rok 2006. Dzięki środkom zewnętrznym przychodnia zyskała nowoczesne wyposażenie i sprzęt, który pozwolił na jej dalszy rozwój. 

W latach 2007-2010 powstawała siedziba przychodni przy ul. Królowej Jadwigi, w której przychodnia mieści się do dziś. W nowym obiekcie oprócz podstawowej opieki zdrowotnej znalazło się kilkanaście poradni specjalistycznych i usługi diagnostyczne. 

W 2019 roku zakończona została rozbudowa przychodni, a pacjenci zyskali kolejne poradnie (geriatryczną, onkologiczną, leczenia bólu, rehabilitacyjną i chirurgiczną), salę zabiegową oraz wdrożenie koordynowanej opieki zdrowotnej. 

Obecnie w Przychodni Miejskiej w Pieszycach diagnozowane i leczone są choroby z niemal wszystkich dziedzin medycyny. Aby skrócić czas oczekiwania pacjentów na diagnozę i wdrożenie optymalnego leczenia, placówka współpracuje także z innymi jednostkami medycznymi w Dzierżoniowie, Świdnicy czy Wrocławiu.

20190830_091436.jpeg

 

Przewiń do góry